HTML

Pedagógus portfólió lépésről lépésre

Friss behegyzések

  • carso: Érthetetlen, hogy a cikkhez tartozó képen miért van hibás képlet: E=m*a. köztudott, hogy Newton 2.... (2015.01.30. 14:42) Portfólió nyugdíj előtt
  • czugizsu: Milyen esetben kaphat az intézményvezető felmentést a kötelező tanítási óra ellátása alól? Milyen ... (2014.11.30. 16:34) Intézményvezetői portfólió
  • vulpus: Üdvözlöm! Gyakornok óvodapedagógusként írom a portfóliómat. Viszont sajnos elakadtam a szabadon vá... (2014.11.28. 09:58) A novemberi portfólióhoz
  • Balla diák: @naturelle: Furcsállom. Egyéni értelmezés lehet. (2014.08.27. 10:44) Egyszerűsített portfólió
  • H Tímea (törölt): „Szakértő előadónk iránymutatásával kollégáival közösen a helyszínen állíthat össze egy komplett p... (2014.04.04. 18:39) Portfólió egyedül vagy segítséggel?

MI ÍGY CSINÁLJUK

2014.03.05. 06:15 :: Pedagógus Portfólió

portfolio.jpgMihez mikor kezdjek hozzá? Milyen sorrendben haladjak a kötelező és alapdokumentumok között? MI így csináljuk - munka és család mellett.

Egy lehetséges ütemterv: ITT letölthető.

1. Az első és legfontosabb: a tematikus terv és a hozzá kapcsolódó óravázlatok megírása, hisz ez lesz az alapdokumentumok irányvonala. Ez 2-4 nap alatt összeszedhető, hisz mindössze a napi gyakorlatot kell papíron összegezni, rendszerezni. Tervezzük meg, mikorra hívunk hospitálni kollégát. Figyeljünk rá, hogy koherens legyen a helyi pedagógiai programmal.

2. Ha már lendületben vagyunk, írjuk meg az ütemtervet és a hozzá kapcsolódó foglalkozásvázlatot is.

3. Következhet az intézményi bemutatás megírása, ami szintén összhangban kell legyen a pedagógiai programmal.

4. Írjuk meg a csoportprofilt.

5. A reflexiók megírása több részletben történjen, hisz ezek átgondolt, logikus felépítése jelentősen befolyásolja a rólunk alakítandó kompetencia-képet.

6. A mi hospitálásunk és az esetleírás némileg más fókuszt kíván, így „erőt" meríthetünk a következő lépéshez.

7. Itt az ideje a megvalósulás dokumentumainak áttekintésének. Tulajdonképpen ez az a pont, ahol a tematikus terv és az óravázlatok elnyerik végső formáikat, kiegészítve már a reflexiókkal.

8. Itt célszerű egy előzetes ellenőrzést tartani. A kompetenciákat vegyük számba, melyikben hogyan mutattuk meg magunkat.

9. Ez az áttekintés kiindulópont lehet a választható dokumentumok véglegesítéséhez. Figyeljünk a javasolt terjedelemre itt is!

10. Mindezek után az önéletrajz megírása már szinte jutalomjáték, már ha sikerült kiigazodnunk az EUROPASS sablonon. Célszerű önéletrajzunkban mindössze azokat a tanfolyamokat feltüntetni, amelyeken szerzett ismereteinket valóban beépítjük a mindennapi gyakorlatba.

11. Ismét nézzük át a reflexiókat!

Utolsó lépésben fogalmazzuk meg szakmai életutunkat! Honnan indultunk, mi volt a pályán öröm, nehézség, határozzunk meg mérföldköveket. Térjünk ki arra, jelenleg hol tartunk, hogyan értékeljük magunkat, milyen céljaink vannak még, miben látjuk fejlődésünk lehetőségét.

12. Ismét tekintsük át a kész anyagunkat a kompetenciák szerint, ha hiányzik még valami, tudjuk kiegészíteni, pótolni, legyen lehetőség a korrekcióra.

13. Hagyjunk időt a szükséges dokumentumok szkennelésére, a pdf-konvertálásra, fényképek és videók feltöltésére. Ha informatikai kompetenciánkban bizonytalanok vagyunk, kérjünk már előre segítséget. Célszerű nem az utolsó napra hagyni a feltöltést.

Sikeres munkát kívánunk! És frontmentes szép napot mára:)

Szólj hozzá!

A bejegyzés trackback címe:

https://pedagogusportfolio.blog.hu/api/trackback/id/tr625843940

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása